Son güncellenme :27.12.2011 23:56

Anasayfa > Siyaset > CHP Çekmeköy örgütünün kahvaltısında izdiham yaşandı.

27.12.2011 Sal, 23:56

CHP Çekmeköy örgütünün kahvaltısında izdiham yaşandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin  düzenlediği kahvaltıda izdiham yaşandı. 25 Aralık 2011’de düzenlenen ve 2009 seçimleri belediye başkan adayı Hüseyin Sipahi’nin gövde gösterisi yaptığı kahvaltıyla ilgili CHP Çekmeköy internet sitesinde aşağıdaki bilgiler yer almaktadır:


CHP Çekmeköy İlçe Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu örgüt kahvaltısına ilgi oldukça yoğundu. 3 bin kişinin katıldığı kahvaltıda insanlar salona sığmadı. Bilişim komisyonunca hazırlanan slayt gösterisi kahvaltı bitimine dek yayınlandı. Slaytta ilçe yönetiminin göreve geldiği günden bugüne kadar yapmış olduğu tüm çalışma fotoğrafları CHP müzikleri eşliğinde sunuldu.
CHP genel başkan yardımcıları Ayten Kayalıoğlu, Sezgin Tanrıkulu, grup başkan vekili Mehmet Akif Hamzaçebi, millet vekilleri Mahmut Tanal, Kadir Gökmen Öğüt, Müslim Sarı, PM üyesi İlay Aksoy, İl başkanı Oğuz Kaan Salıcı, il kadın kolları başkan yardımcısı Esra Mollaoğlu, 2009 yerel seçimleri Çekmeköy belediye başkan adayı Hüseyin Avni Sipahi, milletvekili adayları İhsan Güliz Kaptan, Hüsnü Süslü, Merih Türe, Ali Yıldız, Derya Şentürk, Reşat Şahin Öztürk, Mehtap Düzova, Ümraniye ilçe başkanı Nurkal Dedetaş, Sultanbeyli ilçe başkanı Hayati Bozkaya, Kadıköy ilçe başkanı Necati Ekşi, Ümraniye kadın kolu başkanı Gül Soysüren, sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflar ile partililerin katıldığı kahvaltı renkli sahnelere tanık oldu.
İl başkanı sayın Oğuz Kaan Salıcı konuşmasında “Bugün Çekmeköy kongreye de yerel seçimlere de hazır olduğunu bizlere açıkça gösterdi. Kongreye tek liste ile gideceğiz birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Büyük alkış alan Oğuz Kaan Salıcı yaptığı konuşmada Çekmeköy yönetimine ve örgütüne teşekkür ederek örgüte duyduğu güveni açıkça dile getirmiş oldu.
Grup başkan vekili sayın Mehmet Akif Hamzaçebi:” Ben burada bir seçim havası, seçim heyecanı yaşıyorum, görüyorum ki ilçe örgütü iktidar yolunda seçimlere hazır, genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı yapmaya hazırız. Herkes bilmelidir ki Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir genel başkan tartışması yoktur. Genel seçimlerde oyunu %20’den %26’ya yükseltmiş olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde tartışma olamaz.” diye konuştu.
Genel Başkan yardımcısı sayın Ayten Kayalıoğlu:”Kendimi gerçekten seçimde gibi hissettim. Demek ki Çekmeköy başkanıyla, yönetimiyle, kadın ve gençlik kollarıyla, örgütüyle, halkıyla seçime hazır. Çok az oyla kaybettiğimiz Çekmeköy’ü bu dönem bu hızla, bu yürekle kazanacağız” dedi.
Milletvekili Müslim Sarı ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:”Salondaki coşku beni çok umutlandırıyor. Önümüzde bir kongre süreci var parti içi demokrasi, demokratik delege seçimleri ve demokratik kongre seçimleri ile olacaktır. Eğer bizlerin genel başkanımızı başbakan yapmak ve iktidar partisi olmak gibi bir niyetimiz var ise parti içi demokrasiyi sağlayarak, kimseyi dışlamadan, kimseyi ötekileştirmeden birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle çalışmamız gerekir.”
2009 yerel seçimleri Çekmeköy belediye başkan adayı sayın Hüseyin Avni Sipahi büyük alkış ve tazahürat alan konuşmasında şunları dile getirdi:“Ben, ailem ve çevrem Cumhuriyet Halk Partisi’nde yer aldığımız günden beri bulunduğumuz yerin önemine ve değerine inandık ve bunun için çalıştık. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. CHP ulu çınar gibidir. Artık muhalefet kefenini yırtacağız Kılıçdaroğlu’nu başbakan yapmak için çalışacağız ve buna hazırız. Kalleşçe işler değil kardeşçe işler yapacağız”
Kahvaltı sonrası Şahinbey caddesinde esnaf ziyaretinde bulunan millet vekilleri ilçe esnaflarıyla tek tek konuşarak durumlarını sorup sohbet etti. Sıradan bir pazar günü çatkapı gelen millet vekillerini gören esnafların şaşkın yüz ifadelerindeki memnuniyet gözlerden kaçmadı. İlçe binasına gelen milletvekilleri toplantı salonunda yaklaşık iki saat boyunca partililerle sohbet etti.
Program yoğunluğu nedeni ile mazeret bildiren milletvekilleri İhsan Özkes ve Celal Dinçer ile parti meclis üyesi ve eski bakanlardan Önay Alpago kahvaltıya katılamadıklarından ötürü üzgün olduklarını belirterek Çekmeköy örgütüne başarı dileklerini ilettiler.

Kaynak : CHP Çekmeköy İlçe Örgütü

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.